Google Classroom to platforma, która zapewni Państwu dostęp do dodatkowych materiałów, będzie służyć do koordynacji zajęć i pozwoli Wam na kontakt z nauczycielem i resztą grupy.

Zaproszenie do klasy otrzymają Państwo drogą elektroniczną. E-mail będzie wyglądał tak jak ten umieszczony poniżej. Klikacie „Dołącz” i przechodzicie dalej.

Kolejny krok zależy od tego czy posiadacie Państwo konto Google. Posiadanie maila na platformie Gmail łączy się z posiadaniem konta Google, więc osoby posiadające maila na platformie Gmail mają automatycznie konto Google.

Jeżeli posiadacie Państwo konto Google i podaliście nam ten e-mail do kontaktu, to na ten adres otrzymacie zaproszenie.

Jeżeli posiadacie Państwo konto Google, ale podaliście inny e-mail do kontaktu, to o ile prześlecie nam dane Waszego konta Google (prosimy o e-mail na adres: helpdesk@bellbydgoszcz.pl), będziemy mogli przekierować zaproszenie na Państwa konto Google w ramach ułatwienia procesu logowania.

Jeżeli nie macie Państwo konta Google, omówimy inne możliwości zalogowania się na platformę Google Classroom.

1) Dołączenie do klasy dla osób posiadających konto Google:

Po kliknięciu „Dołącz” zostaną Państwo przeniesieni na nową stronę, gdzie dodatkowo możecie być zapytani przez Google czy chcecie dołączyć danym kontem:

Klikają Państwo ponownie „Dołącz” i wówczas zostajecie przeniesieni na stronę Google Classroom.

Dalsze informacje dotyczące używania Google Classroom znajdują się poniżej.

2) Dołączanie do klasy dla osób nieposiadających konta Google:

Po kliknięciu „Dołącz” zostaną Państwo przeniesieni na stronę logowanie się do Google. Klikacie tam „Utwórz konto” a następnie „Dla mnie”.

Kolejne okno prosi o informacje potrzebne do stworzenia konta. Zamiast tworzyć nowy e-mail, można użyć swojego istniejącego z innej platformy (np. Wirtualna Polska, Onet, czy Yahoo). W tym przypadku klikają Państwo „Zamiast tego użyj mojego obecnego adresu e-mail”, podajecie własny e-mail, a następnie wypełniacie pozostałe informacje i klikacie „Dalej”.

Teraz zostaniecie poproszeni o potwierdzenia adresu e-mail.

Kod znajdziecie w e-mailu, który natychmiast przyjdzie na Państwa konto. Wpisujecie ten kod i klikacie „Weryfikuj”.

Na koniec Google poprosi Państwa o dodatkowe informacje do konta:

Wówczas zostaną Państwo poproszeni o akceptację warunków korzystania z usług Google. Należy je przeczytać, przewinąć do końca, zaznaczyć akceptację i kliknąć: „Utwórz konto”.

W końcu pojawi się ostatnie pytanie: Chcesz dołączyć do zajęć?. Klikacie: „Dołącz”.


Używanie Google Classroom:

Przy pierwszym otwarciu Google Classroom pokaże się Państwu ekran powitalny. Klikacie: „Dalej” i już jesteście w swojej klasie.

Najważniejsze w klasie jest menu na górze strony.

W Strumieniu będą się pojawiać informacje i wpisy dokonane przez lektora, biuro szkoły i innych słuchaczy. W Zadaniach znajdą Państwo materiały do kursu, które zostały uporządkowane i które wcześniej pokazywały się w Strumieniu. Zadania przypominają spis treści. W zakładce Osoby znajdą Państwo nauczyciela i wykorzystując tę zakładkę będą Państwo mogli wysyłać informacje.